На жаль, державні органи відверто ігнорують звернення від ветеранів війни – учасників АТО та війни за незалежність 2022 року – щодо допомоги у розмінуванні їхніх земельних ділянок. Поки воїни на фронті гинуть захищаючи Батьківщину – чиновники не можуть надати навіть щонайменшої допомоги, забезпечивши їхні родину можливістю оброблювати та здавати в оренду земельні ділянки.

Звернення і від сільськогосподарського підприємства “Побратим-АГРО”, і від ГО “Спілка ветеранів АТО” залишилися без без належного реагування. І обласна ДСНС, і обласна адміністрація, і головне управління ДСНС України очікувано обмежилися відписками – що всі підрозділи, які займаються розмінуванням у Харківській області (станом на квітень 2023 року їх близько 40), зайняті й тому очікувати допомоги ветеранам не варто.

Нашу пропозицію – щодо поступового, хоча б часткового розмінування ділянок захисників України, котрі знаходяться у різних регіонах Харківської області, теж не було розглянуто. Як ми переконуємося, позиція влади щодо ветеранів викликає дедалі ще більше нарікань. Навіть підприємницька діяльність в таких умовах фактично є заблокованою.

Виходячи з цього, сільськогосподарське підприємство “Побратим-АГРО” вимушено повідомити про відсутність можливості проведення сільськогосподарської діяльності у 2023 році тих ділянках, що перебували у зоні ведення бойових дій та/або були заміновані. Перелік даних ділянок буде оприлюднено на сайті, а їх власники будуть додатково сповіщені офіційно листами-повідомленнями.